Kullanım Sözleşmesi

Kullanım Sözleşmesi

Sorwe uygulamasını ve web sitesini ziyaret eden veya Sorwe uygulamasından ve web sitesinden yararlanmayı talep eden herkes işbu “Kullanım Sözleşmesi”nde yer alan hüküm ve şartların tamamını aynen kabul eder.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri (Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri Ltd. Şti.) uygulamasını kullanmakla ve Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri tarafından sunulan uygulamadan yararlanmayı talep etmekle işbu “Kullanım Sözleşmesi”nde yer alan hüküm ve şartların tamamıyla bu metnin ayrılmaz bir parçası olan “Gizlilik Politikası” hükümleri ve bu uygulamadaki diğer koşul, uygulama kuralları ve talimatlarla bağlı olmayı taahhüt etmektesiniz. Burada yer alan sözleşme koşullarını ve/ veya uygulamanın kullanımı esnasında karşılaşabileceğiniz koşul, uygulama kuralları ve talimatları kabul etmemeniz halinde bu uygulamanın bir kısmına veya tamamına erişemeyebilir veya uygulamayı kullanamayabilirsiniz. Kullanım sözleşmesinde yer alan şartları kabul etmemiş olmanıza rağmen uygulamayı kullanmaya başladıysanız, bu uygulamayı ve ilgili hizmeti kullanmayı durdurmanızı öneririz.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri, işbu “Kullanım Sözleşmesi”, “Gizlilik Politikası” ve bu uygulama içinde yer alan diğer talimatlarda, uygulama kurallarında dilediği zaman dilediği değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler işbu uygulamada yayınlandıkları tarihlerden itibaren derhal geçerli ve bağlayıcı olacaktır. (Değişiklikleri takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri’nin değişiklikleri kullanıcıya ayrıca bildirme yükümlülüğü yoktur. Fakat Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri tarafından Kullanım Sözleşmesinde yapılan ve önemli olarak nitelendirdiği değişiklikleri kullanıcının uygulama üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak veya uygulama aracılığıyla bildirilir. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri uygulamasını kullanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılırsınız. Uygulama ile ilgili değiştirilen şartları, güncel uygulama kurallarını kabul etmezseniz, ilgili uygulamayı/ var olan uygulama kapsamında mümkün olması halinde uygulamanın ilgili kısmını kullanmayı durdurmanızı öneririz.

İşbu “Kullanım Sözleşmesi”, “Gizlilik Politikası”nda yer alan şartlar ve bu uygulamadaki diğer talimatlardan bir tanesi her hangi bir nedenle uygulanamaz hale gelirse, bu durum diğer hiçbir sözleşme hükümlerini, uygulama kuralını ve talimatı etkilemez.

1. SORWE BİLGİ & MOBİL TEKNOLOJİLERİ

Bu uygulama, uygulamanın mülkiyet hakkına sahip bulunan, 19 Mayıs Mah. Şemsettin Günaltay Cad. No:140/5 Kadıköy/İSTANBUL adresinde faaliyet gösteren Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri tarafından sağlanır.

2. Uygulamadan Yararlanabilecekler

Kullanıcı sözleşmesine konu uygulamadan Medeni hakları kullanmaya ehil tüm gerçek ve tüzel kişiler yararlanabilir. Ancak 18 yaşını doldurmamış veya reşit olmayan, kısıtlı veya temyiz kudretine sahip olmayan kullanıcılar ancak veli veya kanuni temsilcileri vasıtasıyla işlem yapabilirler.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri tarafından, uygulama kapsamında kullanıcıya sağlanan/ sağlanacak olan hak ve menfaatler, Türkiye Cumhuriyeti Kanunları, dürüstlük ve iyi niyet kuralları, kamu düzeni ve kişilik haklarına aykırı olmama hususları gözetilerek yerine getirilir.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri, uygulama kapsamında yer alan bölümlerin bir kısmını veya tamamını kullanıcılara dilediği koşul ve şartta kullandırma hakkına ve farklı kullanıcılar için, uygulama içerisinde farklı uygulamalar yapma hakkına sahiptir. Kullanıcı, Kullanım Sözleşmesini kabul ederek uygulamadan bu koşulla yararlanmayı peşinen kabul etmiş sayılır.

3. Sözleşmenin Konusu

İşbu Sözleşme, Kullanıcı'nın “SORWE” uygulamasına giriş yapmasıyla, Kullanıcı’nın, “SORWE” uygulamasında bulunan “Kayıt Ol” adımındaki “Kaydet” tuşuna basarak kurulacak olup, işbu Sözleşme ile Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri ile Kullanıcının uygulama kapsamındaki hak ve yükümlülüklerine dair hükümleri düzenlenmektedir.

“SORWE” Uygulaması

SORWE kullanıcıların merak ettiği her soruyu sistemde bulunan kullanıcılara kimliği belli olmadan rahatça sorabildiği, diğer kullanıcıların sorduğu soruları yine kimliği belli olmadan cevaplayarak kazanç sağladığı, hatta isterlerse sistemde sorulan sorulara yorum da yapabildikleri, bilgi üreten ve paylaşan bir çeşit anket, daha çok eğlenceli ve kazançlı bir sosyal uygulamadır. Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri, cevap verecek sayısını, kullanıcıların kişisel bilgilerini girerek oluşturduğu profil bilgilerinin ve verilen cevapların istatiksel olarak doğruluğunu hiçbir şekilde taahhüt etmemektedir.

Kullanıcı verilen cevaplara bağlı olarak ortaya çıkan grafik/ sonuca bağlı olarak hareket edip etmemekte, bu grafiği/ sonucu dikkate alıp almamakta tamamen serbesttir. Kullanıcılar SORWE’de sistemdeki yer alan sorulara cevap verdikçe, yeni profil bilgisi ekledikçe “SORWE PUAN (S Puan)” kazanırlar. S Puan kullanıcıların SORWE uygulamasında sistem içinde kullanabilecekleri puanları ifade eder. Kullanıcıların S Puan kazanımlarında ve/veya uygulamanın bazı kullanım alanlarındaki ödemeleri için aşağıda belirtilen hesaplamalar dikkate alınır.

Kazanç ( SPuan ) Ödeme ( SPuan )
Serbest soru cevaplama 1
Serbest soru sorma 10
Yeni profil ekleme 10
Profil çıkarma 10
Yeni Grup oluşturma (5 üye’ye kadar) Ücretsiz
Yeni Grup oluşturma (10 üye’ye kadar) 100
Yeni Grup oluşturma (20 üye’ye kadar) 250
Yeni Grup oluşturma (50 üye’ye kadar) 600
Yeni Grup oluşturma (100 üye’ye kadar) 1.250
Yeni Grup oluşturma (200 üye’ye kadar) 2.750
Yeni Grup oluşturma (250 üye’ye kadar) 3.000
Yeni Grup oluşturma (500 üye’ye kadar) 7.000
Detaylı rapor talebi 1.000

S Puan, ayrıca uygulama içinde kullanılmak üzere, Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri tarafından belirlenecek ücretler karşılığında da satın alınabilir. S Puan satın alma ücretleri Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri tarafından kullanıcının onayını almaksızın ve önceden bilgi verilmeksizin değiştirilebilir.

Kullanıcı S Puan’ları ile ister tüm SORWE topluluğuna, isterse özel profillere sponsorlu sorular sorabilir, S Puanlarla gruplar kurabilir ve kendi özel grubunu oluşturabilir.

Kullanıcılar SORWE’de kendi profillerine özel gelen sponsorlu sorulara vermiş olduğu cevaplardan da, o soruyu soran kişinin verdiği oranda/miktarda SORWE PARA (S Para) kazanabilir. Sponsorlu sorular kullanıcının ekranına uyarı şeklinde gelmekte ve ana ekranda “ ” simgesi ile belirtilmektedir.

Kullanıcıların uygulamayı kullanırken kazandığı S Puanlar SORWE uygulaması içerisinde harcanabilirken, biriktirmiş olduğunuz S Para’larınızı TL’ye çevrilmesini talep ederek nakit olarak, bildirdiğiniz banka hesabınıza ödenmesini isteyebilirsiniz. S Para’nın nakde çevrilebilmesi için kullanıcının profiline özel gelen sponsorlu soruları cevaplayarak, 10.000 SPara’ya ulaşmış olması gerekir. Kullanıcı 10.000 SPara = 100TL için nakit çekim talebinde bulunulabilir. S Para’ların nakde çevrilmesi ve/ veya hediye/ indirim kuponu olarak kullanma ve sair talep/ talepleri, Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri tarafından değerlendirilerek, kullanıcının, SORWE’nin tabi olduğu yasal mevzuat, kullanıcı sözleşmesi, uygulama kurallarına, dürüstlük ve iyi niyet kurallarına ve sair düzenlemelere uygun olması halinde yerine getirilecektir. Kullanıcının hesabında bulunan S Para’ların hediye/ indirim kuponu olarak ve veya alış verişlerde kullanılmasına ilişkin talebin yerine getirilip getirilmemesi tamamen Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri’nin takdirindedir. Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri’nin kullanıcının nakit olarak ödeme yapılması talebini yerine getirmek için ek bilgi ve belgeye ihtiyaç duyması halinde yaşanabilecek gecikmelerden Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri sorumlu değildir. Kullanıcı en kısa süre içerisinde talep edilecek bilgi ve belgeleri eksiksiz ve doğru olarak Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri’ne iletmekle yükümlüdür. Uygulama içerisinde bilgilerine yer verdiğiniz banka hesabının şahsınıza ait olmaması halinde Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri ödeme yapmama hakkına sahiptir. S Para ve/veya S Puan hiçbir hal ve koşulda takas mahsuba konu edilemez ve temliki söz konusu değildir.

5. Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri’nin Sorumlulukları

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri’nin sorumluluğu, Kullanıcının “SORWE” uygulamasından yaralanmasını sağlamaktan ibarettir. Kullanıcı tarafından Uygulamaya yüklenerek sorulan sorular, verilen cevaplar ve yapılan yorumlar hiçbir şekilde Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri taahhüdü olarak nitelendirilemeyeceği gibi Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri’nin gerek sorulan soruların içeriklerine gerekse verilen cevaplara ve yapılan yorumlara ilişkin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemleri alınmasına karşın, “SORWE” uygulamasına ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişi/ kişilerin eline geçmesi durumunda, Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri‘nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri, kullanıcılara ve kullanıcıların “SORWE” uygulamasının kullanımına dair bilgileri, konum bilgilerini ve sair bilgileri teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) veya benzeri uygulamalar kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde, tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

6. Kullanıcının Sorumlulukları

Kullanıcı, üyelik bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak bildirmekle yükümlüdür.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri uygulaması kullanılarak sunulan içeriği ve uygulamada yer alan çeşitli alanları kullanan kullanıcılar yalnızca şahsi veya kurumsal amaçlarla, hukuka uygun olarak uygulama üzerinden işlem yapabilirler. Kullanıcıların Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri uygulamasında gerçekleştirdikleri işlemlerde hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojilerine ait uygulama sadece yasal amaçlarla ve kanunlara saygılı olarak kullanılabilir. Bu uygulamayı kullanmakla yasalara uygun davranacağınızı taahhüt etmektesiniz. Haksız menfaat elde etmek için doğru olmayan beyanlarda bulunmak, mevcut hasarları gizleyerek daha sonraki bir tarihte olmuş gibi göstermek, sahte isim, kredi kartları kullanmak gibi eylemler cezai sorumluluklar doğurur. Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri, bu tür davranışlarla ilgili şüpheli işlem bildiriminde bulunmak, üyenin uygulamaya girişini engellemek, şikayette bulunmak v.b. gibi uygun göreceği tedbirleri almaya yetkilidir.

Kullanıcı uygulamayı indirip kullanmakla, bu sözleşme kapsamında, Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri tarafından kendisine yönlendirilecek olan sponsorlu ve kişiye özel soruların ve benzeri özel uygulamaların doğrudan ekranına yönlendirilmesini kabul eder.

7. Fikri Mülkiyet Hakları

İşbu uygulamada yer alan unvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi, know-how ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri veya belirtilen ilgilisine aittir ve ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu uygulamanın ziyaret edilmesi veya bu uygulamadaki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda üyeye hiç bir hak vermez. Üye Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri uygulamasını ziyaret etmek veya kullanmakla anılan fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

8. Diğer

Size verilen hesap adı/numarası ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu tarafınıza aittir. Bu nedenle söz konusu hesap adınızı/numaranızı ve şifrenizi güvenli bir şekilde saklayınız, üçüncü kişilerle hiçbir şekilde paylaşmayınız. Gerektiğinde hesap adı/numarası ve şifrenizin Uygulamada yer alan “Hesap Bilgileri” alanından değiştirilmesini sağlayınız.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri, uygulama kapsamında, kullanıcı tarafından iletilen bir talebi kabul edip etmemekte, yerine getirip getirmemekte tamamen serbesttir. Burada yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri, dilediği zaman uygulamanın herhangi bir bölümünü veya tamamını, iptal edebilir, değiştirebilir ya da haber vermeksizin uygulamadaki bazı özelliklere ve bilgilere veya uygulamanın bazı veya tüm bölümlerine erişimi sınırlandırabilir.

Uygulamada yer alan “link”ler ve/ veya kurum adları, üçüncü kişi, kurum ve kuruluşların edimlerini, güvenilirliklerini taahhüt ettiğimiz, onlar adına hareket ettiğimiz veya onlara herhangi bir konuda yetki verdiğimiz ya da bunların eylem ve işlemlerinden sorumlu olduğumuz anlamına gelmez. Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri tarafından direkt verilmeyen hiç bir taahhüt bağlayıcı değildir.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri ve/veya çalışanlarının, bu uygulamanın kullanımı sırasında herhangi bir arıza, hata, eksiklik, kesinti, nakilde gecikme, bilgisayar virüsü, hat veya sistem arızası ya da mücbir sebepler sonucu doğrudan veya dolaylı ortaya çıkan zarar, ziyan ve masraflar da dahil, bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir nedenle ortaya çıkacak zarardan, bu tür bir zarar olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi, sorumlulukları bulunmamaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri bu uygulamanın içeriğinde yer alan bilgilerden ve görsel malzemeden kaynaklanabilecek hatalardan, maddi veya manevi zararlardan hiç bir şekilde sorumlu değildir.

İşbu şartlardan veya Uygulamadan kaynaklanan veya onlarla bağlantılı her türlü anlaşmazlıkta ortaya çıkacak uyuşmazlıklara Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve Mevzuat hükümleri uygulanacaktır. İşbu şartlardan veya Uygulamadan kaynaklanan veya onlarla bağlantılı her türlü yasal takip ve işlemlerde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

Sorwe Bilgi & Mobil Teknolojileri ile nasıl iletişime geçeceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinmek için lütfen web sitemizde yer alan “iletişim” sayfamızı ziyaret edin.

Bu Kullanım Koşulları 01 Ocak 2015 itibariyle yürürlüğe girmiştir.

PDF olarak indir